Międzynarodowa Konferencja Naukowa Komórki macierzyste - badania i leczenie

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja na Rzecz Regeneracji Komórek Nerwowych jest współorganizatorem Międzynarodowej Konferencji Naukowej Komórki macierzyste - badania i leczenie.

Konferencja odbędzie się 8-9 grudnia 2017 w Warszawie Hotel Sheraton.

Więcej informacji pod adresem: http://www.akogo.pl/konferencja/pl

Kolejny eksperyment w szpitalu uniwersyteckim z Olsztynie

Po leczeniu pacjentów w śpiączce, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie zaczął eksperymentalny program, który może być ostatnią nadzieją dla cierpiących na stwardnienie rozsiane
Ta choroba zaskakuje głównie ludzi młodych, między 20. a 40. rokiem życia. Atakuje wzrok lub narządy ruchu i stopniowo prowadzi do śmierci. W Polsce dostęp do terapii, która może powstrzymać rozwój stwardnienia rozsianego SM, ma zaledwie 3 proc. chorych, podczas gdy w Unii Europejskiej średnio ok. 30 proc. chorych.

Więcej przeczytamy pod adresem: http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,22204058,kolejny-eksperyment-w-szpitalu-uniwersyteckim-z-olsztynie.html

 

Pozwolenie Ministra Zdrowia umożliwiające gromadzenie, przechowywanie i przetwarzanie określonych tkanek i komórek

Szanowni Państwo
z przyjemnością informujemy, że Fundacja uzyskała pozwolenie Ministra Zdrowia umożliwiające gromadzenie, przechowywanie i przetwarzanie określonych tkanek i komórek z przeznaczeniem do wykorzystania w leczeniu SLA, SM, śpiączek oraz innych wybranych schorzeń w ramach wspólnie prowadzonych badań z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Czytaj więcej: Pozwolenie Ministra Zdrowia umożliwiające gromadzenie, przechowywanie i przetwarzanie określonych...

Strona 1 z 6